Atrakcje zimą

W okresie zimowym w górach najważniejsze są oczywiście narty, zarówno biegowe jak i zjazdowe. Nie bez powodu wymieniam je w takiej kolejności albowiem w Jakuszycach, w polskiej stolicy narciarstwa biegowego, najważniejsze są biegówki. Dzieje się tak głównie za sprawą największego masowego biegu w Polsce - Biegu Piastów, którego początek ma miejsce nieopodal naszego domu. Około 100 m obok znajduje się polana startowa, gdzie się wszystko zaczyna. Zarówno ukształtowanie terenu (każdy znajdzie coś dla siebie i zawodowiec i początkujący), jak i warunki klimatyczne (jeżeli nie ma śniegu w Jakuszycach, to nie ma go nigdzie) sprawiają, że jest to śnieżny raj.

Dla narciarzy, którzy lubią zjeżdżać, około 1 km od nas jest stok Babiniec, z wyciągiem orczykowym o średnim stopniu trudności, natomiast po stronie czeskiej, czego dusza zapragnie: do wyboru do koloru. Są tam zróżnicowane trasy z wieloma wyciągami. Pozjeżdżać można także w Szklarskiej Porębie ze Szrenicy, to tylko 6 km od nas.

Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić wszystkich narciarzy do naszej Leśniczówki i życzyć pięknego słońca, sypkiego śniegu oraz mrozu, który lekko skrzypi pod butami i delikatnie szczypie w nos i policzki.